September 2018
<
Sa
1
Su
2
Mo
3
Tu
4
Th
6
Thu 6/9/2018 at 19:00
Fr
7
Fri 7/9/2018 at 19:00
Sa
8
Sat 8/9/2018 at 17:00
Su
9
Sun 9/9/2018 at 11:30
Mo
10
Tu
We
12
Th
13
Fr
14
Sa
15
Sat 15/9/2018 at 21:00
Su
16
Mo
17
Tu
18
We
19
Th
20
Sa
22
Su
23
Mo
24
Tu
25
We
26
Th
27
Fr
28
Sa
29
Sat 29/9/2018 at 19:00
Su
30
>

Events

Lahti Symphony Orchestra: Symphony Concert

Date: 
Thu 27/9/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
30-24 / 25-20 / 8 €

Dave Lindholm esittää: Kynä & Kumppanit

Date: 
Fri 28/9/2018 at 21:00
Location: 
Finlandia Club
23,50 € in advance / 27,50 € at the door

Anssi Kela - Concert Hall Tour 2018

Date: 
Sat 29/9/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
43,50 / 34,50 / 39,50 €

Lahti Symphony Orchestra: Memphisistä kotiinpäin

Date: 
Fri 5/10/2018 at 13:00
Location: 
Main Hall
25-20 / 8 €

Lahti Symphony Orchestra: Memphisistä kotiinpäin

Date: 
Fri 5/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
30-24 / 25-20 / 8 €

Apulanta

Date: 
Fri 5/10/2018 at 21:00
Location: 
Finlandia Club
Loppuunmyyty

Teatteri Hevosenkenkä - Sotta Pyttynen

Date: 
Sat 6/10/2018 at 12:00
Location: 
Carpenter's workshop
9,50 €

Teatteri Hevosenkenkä - Sotta Pyttynen

Date: 
Sat 6/10/2018 at 14:00
Location: 
Carpenter's workshop
9,50 €

Apulanta

Date: 
Sat 6/10/2018 at 21:00
Location: 
Finlandia Club
Loppuunmyyty

Saikkua, kiitos!

Date: 
Wed 10/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
35 €

Lahti Symphony Orchestra: Symphony Concert

Date: 
Thu 11/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
30-24 / 25-20 / 8 €

Erja Lyytinen - Another World Tour 2018

Date: 
Thu 11/10/2018 at 20:00
Location: 
Finlandia Club
29 / 24 €

Sinitaivas-konsertti

Date: 
Fri 12/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
42,50 €

Children of Bodom + Lost Society

Date: 
Sat 13/10/2018 at 21:00
Location: 
Finlandia Club
42,50 €

Tapani Kansa - Tuhansien tunteiden ilta

Date: 
Sun 14/10/2018 at 16:00
Location: 
Main Hall
39,50 €

Ollaan ihmisiksi - Aika jätti - Juice Leskinen elää

Date: 
Wed 17/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
32 €

Lahti Symphony Orchestra: Paulo Cello Competition Semi-Finals Concert

Date: 
Fri 19/10/2018 at 18:00
Location: 
Main Hall
30-24 / 25-20 / 8 €

Anna Puu

Date: 
Fri 19/10/2018 at 21:00
Location: 
Finlandia Club
23,50 € in advance / 28,50 € at the door

Lahti Symphony Orchestra: Paulo Cello Competition Semi-Finals Concert

Date: 
Sat 20/10/2018 at 18:00
Location: 
Main Hall
30-24 / 25-20 / 8 €

Suomifilmi - elokuvamusiikkia

Date: 
Sun 21/10/2018 at 13:00
Location: 
Main Hall
Loppuunmyyty

Suomifilmi - elokuvamusiikkia

Date: 
Sun 21/10/2018 at 17:30
Location: 
Main Hall
37,50 / 31,50 €

Ismo Leikola - No niin

Date: 
Mon 22/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
29,50 €

Saara Aalto

Date: 
Tue 23/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
32,50 € in advance / 35 € by the door

Sydämeni osuman sai - Teemu Roivainen & Diandra

Date: 
Thu 25/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
38,50 €

Michael Monroe

Date: 
Fri 26/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
37,50 / 34,50 €.

Rytmihäiriö + Omnium Gatherum

Date: 
Fri 26/10/2018 at 21:00
Location: 
Finlandia Club
16,40 € in advance / 21 € at the door

Samuli Edelmann 50v - Juhlakonsertti & Orkestra Suora Lähetys

Date: 
Sat 27/10/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
34,50 €

Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus

Date: 
Sat 27/10/2018 at 21:00
Location: 
Finlandia Club
23,50 € in advance / 28,50 € at the door

Lasse Hoikka ja Souvarit - 40-vuotisjuhlakonsertti

Date: 
Wed 31/10/2018 at 18:00
Location: 
Main Hall
40 €

Lahti Symphony Orchestra: Symphony Concert

Date: 
Thu 1/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
30-24 / 25-20 / 8 €

Katri Helena - 55 vuotta estradeilla -juhlakonsertti

Date: 
Fri 2/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
38,50 / 84,50 €

Turmion Kätilöt

Date: 
Fri 2/11/2018 at 21:00
Location: 
Finlandia Club
23,50 € in advance / 28,50 € at the door

Ipana-Rock: Hevisaurus

Date: 
Sat 3/11/2018 at 13:00
Location: 
Finlandia Club
20 € in advance / 25 € at the door

LAURA VOUTILAINEN -konserttisalikiertue

Date: 
Sat 3/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
35,00 €

Yölintu 25 vuotta - Maailma on kauneimmillaan

Date: 
Wed 7/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
40,50 €

The Manhattan Transfer

Date: 
Thu 8/11/2018 at 20:00
Location: 
Main Hall
59,50 €

Lahti Symphony Orchestra: Kotkan poikii - Juha "Watt" Vainio

Date: 
Fri 9/11/2018 at 13:00
Location: 
Main Hall
25-20 / 8 €

Lahti Symphony Orchestra: Kotkan poikii - Juha "Watt" Vainio

Date: 
Fri 9/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
30-24 / 25-20 / 8 €

Mokoma

Date: 
Fri 9/11/2018 at 21:00
Location: 
Finlandia Club
23,50 € in advance / 28,50 € at the door

Swan Lake - St Petersburg Festival Ballet

Date: 
Mon 12/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
70 / 60 / 40 / 35 €

Lahti Symphony Orchestra: Symphony Concert

Date: 
Thu 15/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
30-24 / 25-20 / 8 €

GANES-musikaali

Date: 
Fri 16/11/2018 at 19:30
Location: 
Finlandia Club
42,50 / 39,50 / 30,50 €

Suomi nauraa

Date: 
Fri 16/11/2018 at 20:00
Location: 
Main Hall
43 / 38 / 32 / 30 €

Raparperitaivas-musikaali

Date: 
Sat 17/11/2018 at 18:30
Location: 
Finlandia Club
42,50 / 39,50 / 30,50 €

Tangon Seitsemän Veljestä

Date: 
Sun 18/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
45,50 €

Yö - Mitä jos mä rakastan

Date: 
Fri 23/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
39,50 / 84,50 €

Suvi Teräsniska - Sinä olet kaunis

Date: 
Sat 24/11/2018 at 19:00
Location: 
Main Hall
36 / 33,50 / 70 €

Wieniläisverta-operetti

Date: 
Sun 25/11/2018 at 15:00
Location: 
Main Hall
42,50 / 37,50 / 94,50 €