
Kake Randelin – Kaikki hitit -konserttikiertue 2023
Kake Randelin – Kaikki hitit -konserttikiertue 2023
Kake Randelin uransa ensimmäiselle konserttisalikiertueelle keväällä!
Suomalaisen kevyen musiikin suursuosikki Kake Randelin lähtee uransa ensimmäiselle konserttisalikiertueelle keväällä. Tämä koko kansan tuntema laulaja käynnistää 14 konsertin kiertueensa Hyvinkää-salista 1. maaliskuuta.
Kake Randelinin Kaikki Hitit -konserttikiertue päättyy Mikkelin Mikaeliin 19. maaliskuuta. Muut esiintymispaikat ovat Huittinen, Hämeenlinna, Turku, Ylivieska, Kajaani, Kuusamo, Kiuruvesi, Jyväskylä, Helsinki, Tampere, Lahti ja Lappeenranta. Konserttien liput ovat jo myynnissä lippukaupoissa.
– Nimensä mukaisesti kiertueella kuullaan Kaikki Hitit. Olen lähdössä kohti konserttisaleja suurella innolla, Randelin kertoo.
Randelin on tähän mennessä julkaissut yli 20 albumia, joihin sisältyvät muun muassa hitit Nasta pimu, Tarja, Avaa hakas, Jannu huoleton, Tilipäivä koittaa ja Kielletyt tunteet. Kake oli pop jo 1970-luvulla ja hän on pop yhäkin.
Kake Randelin on ahkera keikkailija, ja hän on yksi maamme kysytyimmistä kevyen musiikin artisteista. Nyt hänen ihailijoilleen tarjoutuu mahdollisuus nähdä hänet myös harvinaisuutena konserttisaleissa.
Järjestäjä: Lahden Sibeliustalo.
Viritä aistisi elämyksille jo ravintolan puolella ennen tapahtumaa!
Tähän tapahtumaan voit ostaa etkopaloja & elämyksiä -paketin. Paketti sisältää suussasulavia tapas -tyylisiä makupaloja sekä tapahtumalipun. Lue lisää paketista täältä.
Aikataulu ja liput
Location
35,50 € / peruslippu
30,50 € / ryhmät (min. 10 hlöä)
63 € / Etkopaloja & elämyksiä -paketti
+ tilausmaksut (alk. 1,50 € www.lippu.fi)